Plac

Lag

Matcher

Vinst

Oavg

Förl

Tee

Poäng

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Välkommen till

Malung Curling Club

Malungsserien 2017-2018 spelas torsdagar med planerad start I NOV-17

Malungsserien

 

 

Tisdag 8/3

SLUTSPELET BÖRJAR

"Kvartsfinaler"

17.30 Långselen- Jofaz 2-11

 

17.30 - torsdag Malungshem-Matz Stefanz 2-7

 

 

FREDAG 11/3

AVSLUTNING /FINALKVÄLL

17.00 - SEMIFINALER

Bana 1 Team Blå Ton- Jofaz

Bana 2 Team Stenskravel - Matz Stefanz

 

18.30 Final och Bronsmatch (4 omg)

 

Final mellan Jofaz och Team Stenskravel - JOFAZ vann och är säsongens segrare i Malungsserien! Grattis!

 

Trivselkväll aom avslutning av säsongen med beställning

av sallad/pizza eller egen medhavd mat och dryck :)

Hjärtligt välkomna :)

 

 

Spelschema 2015-2016

Matcherna spelas i 6 omg.

Passar inte tiden så byt med varandra eller boka ny tid - OBS - om ni ställer in - ring Mats 070-516 10 92 och tala om det så han vet eftersom han förbereder isen.

 

OMGÅNG 1

 

Onsdag 2/12

17.30

Bana 1 Jofaz-Malungshem 6-3

Bana 2 Långselen- Team Blå Ton 1-10

 

19.15

Bana 1 Team Stenskravel- Matz Stefanz 7-5

 

 

Onsdag 9/12

17.30

Bana 1 Matz Stefanz - Jofaz 6-3

Bana 2 Team Blå Ton - Team Stenskravel 9-3

9-3

 

19.15

Bana 1 Malungshem - Långselen 8-7

 

 

Onsdag 16/12

17.30

Bana 1 Jofaz - Team Stenskravel 1-5

Bana 2 Matz Stefanz - Långselen 7-3

 

19.15

Bana 1 Team Blå Ton - Malungshem 8-5

 

JULUPPEHÅLL

 

Onsdag 13/1

17.30

Bana 1 Team Stenskravel - Malungshem 9-4

Bana 2 Team Blå Ton - Matz Stefanz 6-5

 

19.15

Bana 1 Långselen - Jofaz 6-3

 

 

Onsdag 20/1

17.30

Bana 1 Malungshem - Matz Stefanz 4-3

Bana 2 Långselen - Team Stenskravel 4-3

 

19.15

Bana 1 Jofaz - Team Blå ton 2-11

 

OMGÅNG 2

 

Onsdag 27/1

17.30

Bana 1 Malungshem- Jofaz 3-11

Bana 2 Team Blå Ton- Långselen 14-1

 

19.15

Bana 1 Matz Stefanz - Team Stenskravel 5-6

 

Onsdag 3/2

17.30

Bana 1 Jofaz - Matz Stefanz 6-4

Bana 2 Team Stenskravel - Team Blå Ton 5-4

 

19.15

Bana 1 Långselen - Malungshem 3-7

 

 

Onsdag 10/2

17.30

Bana 1 Team Stenskravel - Jofaz 7-4

Bana 2 Långselen -Matz Stefanz 9-2

 

19.15

Bana 1 Malungshem - Team Blå Ton 10-3

 

Onsdag 17/2

17.30

Bana 1 Matz Stefanz - Team Blå Ton 1-11

Bana 2 Malungshem - Team Stenskravel 5-5

 

19.15

Bana 1 Jofaz- Långselen 6-3

 

Onsdag 24/2

17.30

Bana 1 Matz Stefanz - Malungshem 1-6

Bana 2 Team Stenskravel - Långselen 8-3

 

19.15

Bana 1 Team Blå Ton - Jofaz 4-3

 

Fredag 11/3

 

17.00 Semifinaler

Bana 1 - Team Blå Ton - Jofaz

Bana 2 - Team Stenskravel-Matz-Stefanz

 

 

18.30 - FINAL

Bronsmatch

Trivselkväll aom avslutning av säsongen med beställning av sallad/pizza eller egen medhavd mat och dryck :)